Meteorologii au făcut anunțul! Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni

Meteorologii ANM au dat alerta. Ce se întâmplă cu vremea din țara noastră în următoarele patru săptămâni.

Săptămâna 24.06.2024 – 01.07.2024

Valorile termice vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru această săptămână, în cea mai mare parte a țării, dar mai ales în regiunile sudice. Cantitățile de precipitații vor fi local excedentare în sud-vestul țării, dar și deficitare în regiunile nordice, estice, sud-estice și local în cele centrale, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale.

Săptămâna 01.07.2024 – 08.07.2024

Temperaturile medii vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru acest interval în regiunile extracarpatice, dar mai ales în cele sudice, iar în rest vor fi apropiate de cele normale. Regimul pluviometric va fi excedentar în regiunile intracarpatice, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale pentru această perioadă.

Săptămâna 08.07.2024 – 15.07.2024

Temperatura medie a aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru acest interval în regiunile extracarpatice, dar mai ales în cele sudice, iar în rest temperaturile medii vor fi apropiate de cele specifice perioadei. Cantitățile de precipitații se vor situa în general în jurul celor normale pentru această perioadă, cu posibilitatea unui ușor excedent în regiunile nord-estice.

Săptămâna 15.07.2024 – 22.07.2024

Mediile valorilor termice se vor situa peste cele specifice pentru această săptămână, în cea mai mare parte a țării, dar mai ales în sudul teritoriului. Regimul pluviometric va fi în general apropiat de cel normal pentru acest interval, posibil ușor deficitar în regiunile sudice.

sursa foto - Pexels

Meteorologii au făcut anunțul! Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni

Meteorologii ANM au dat alerta. Ce se întâmplă cu vremea din țara noastră în următoarele patru săptămâni.

Săptămâna 24.06.2024 – 01.07.2024

Valorile termice vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru această săptămână, în cea mai mare parte a țării, dar mai ales în regiunile sudice. Cantitățile de precipitații vor fi local excedentare în sud-vestul țării, dar și deficitare în regiunile nordice, estice, sud-estice și local în cele centrale, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale.

Săptămâna 01.07.2024 – 08.07.2024

Temperaturile medii vor fi mai ridicate decât cele specifice pentru acest interval în regiunile extracarpatice, dar mai ales în cele sudice, iar în rest vor fi apropiate de cele normale. Regimul pluviometric va fi excedentar în regiunile intracarpatice, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale pentru această perioadă.

Săptămâna 08.07.2024 – 15.07.2024

Temperatura medie a aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru acest interval în regiunile extracarpatice, dar mai ales în cele sudice, iar în rest temperaturile medii vor fi apropiate de cele specifice perioadei. Cantitățile de precipitații se vor situa în general în jurul celor normale pentru această perioadă, cu posibilitatea unui ușor excedent în regiunile nord-estice.

Săptămâna 15.07.2024 – 22.07.2024

Mediile valorilor termice se vor situa peste cele specifice pentru această săptămână, în cea mai mare parte a țării, dar mai ales în sudul teritoriului. Regimul pluviometric va fi în general apropiat de cel normal pentru acest interval, posibil ușor deficitar în regiunile sudice.

sursa foto - Pexels

melimeloparis.ro
evomag.ro driedfruits.ro/


manzara.ro
Booking.com

Ultimele stiri

Nu investiții în acțiunile de pe internet! O femeie din Călăraşi a pierdut 36.000 de lei în câteva clipe

Nu investiții în acțiunile de pe internet! O femeie din Călăraşi a pierdut 36.000 de lei în câteva clipe

Afacere cu morga spitalului! Trei asistenți medicali au fost prinși în timp ce primeau mită pentru a „elibera” cadavrele mai devreme

Afacere cu morga spitalului! Trei asistenți medicali au fost prinși în timp ce primeau mită pentru a „elibera” cadavrele mai devreme

ATENȚIE ȘOFERI! Restricțiile de circulație pe fondul Codului Roșu se mențin și joi, 18 iulie 2024, în 10 județe!

ATENȚIE ȘOFERI! Restricțiile de circulație pe fondul Codului Roșu se mențin și joi, 18 iulie 2024, în 10 județe!

Daniel Cristian Stan: Dăm startul celei mai importante etape de reabilitare termică a blocurilor de locuințe din Târgoviște!

Daniel Cristian Stan: Dăm startul celei mai importante etape de reabilitare termică a blocurilor de locuințe din Târgoviște!

Acțiune a poliției pe drumurile din județul Dâmbovița! Pentru ce au fost opriți conducătorii auto

Acțiune a poliției pe drumurile din județul Dâmbovița! Pentru ce au fost opriți conducătorii auto

Universitatea Valahia din Târgoviște - Facultatea de Drept și Științe Administrative își deschide porțile pentru o nouă sesiune de admitere

Universitatea Valahia din Târgoviște - Facultatea de Drept și Științe Administrative își deschide porțile pentru o nouă sesiune de admitere

Anunțul care dă fiori! România trece printr-o secetă pedologică severă

Anunțul care dă fiori! România trece printr-o secetă pedologică severă

Plecați la drum? Iată unde sunt amplasate radarele poliției dâmbovițene, marți, 16 iulie 2024

Plecați la drum? Iată unde sunt amplasate radarele poliției dâmbovițene, marți, 16 iulie 2024

Programul lucrărilor la infrastructura rutieră din Județul Dâmbovița, în perioada 15 - 21 iulie 2024

Programul lucrărilor la infrastructura rutieră din Județul Dâmbovița, în perioada 15 - 21 iulie 2024

COD ROȘU de CANICULĂ! Administrația Națională de Meteorologie a emis două mesaje de avertizare

COD ROȘU de CANICULĂ! Administrația Națională de Meteorologie a emis două mesaje de avertizare