Un bărbat din comuna Conțești a comis-o grav! Cum a fost depistat de polițiștii din Titu
La data de 9 septembrie a.c., în jurul orei 03:35, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au oprit pentru control pe DN 7, în satul Sălcuța, un autoturism condus de un bărbat de 44 de ani, din comuna Conțești.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Întrucât bărbatul emana halenă alcoolică, polițiștii au procedat la testarea conducătorului auto cu aparatul etilotest, acesta prezentând o alcoolemie cu o valoare de 0,61 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.